Бізнес пропонує вдихнути життя у занедбане модульне містечко на Чернігівщини
Бізнесмен з Київщини зацікавився модульними будиночками після того, як прочитав статтю «СтопКору»
Заселити у порожні модульні будиночки і дати роботу ВПО хоче бізнесмен з Київщини Олег Буртовий. Ця ідея виникла після прочитання статті про занедбане модульне містечко на Чернігівщині.
Бізнесмен Олег Буртовий звернувся до редакції "СтопКору" і розповів, що його зацікавила стаття про занедбане модульне містечко біля Чернігова, де більше року будиночки стоять порожніми, адже туди нема кого заселяти.
Як повідомляв "СтопКор", активісти виявили порожнє модульне містечко, що вже поросло бур’яном, а юристи "Стоп корупції" направили запит щодо долі містечка до обласної ради. Там повідомили, що немає запитів на заселення.
Бізнесмен з Київщини запевнив, що готовий знайти порожнім будиночкам застосування, оселити там вимушених переселенців, утім хоче їх забрати на свою територію.
"В мене в центрі села Зелений Бор, за 15 кілометрів від Києва по Одеській трасі, є капітальна комерційна будівля площею 480 кв.м. Там є кафе-маркет та будмаркет, бомбосховище, підведені усі комунікації. Я можу забрати модульні будиночки туди. Планую демонтаж даху та хотів би встановити наверх будиночки, зробити тераси, підключити комунікації і заселити переселенців. Адже у нас їх багато, і вони потребують житла", - розповідає "СтопКору" про свою ідею бізнесмен.
Буртовий каже, що переселенці могли б жити там, сплачуючи лише за комунальні витрати. А згодом мали б можливість викупити будиночки для власного користування.
Для цього проекту він хоче залучити благодійників, бізнес і допомогти реалізувати ресурсні можливості переселенців, на які вони мають право.
Олег Буртовий займається торгівельним бізнесом, крім того, у нього є два інформаційних майданчика – гуманітарний greencoridor.com і бізнес-майданчик, який допомагає об’єднати переселенців, благодійників і бізнес.
Чоловік каже, що в нього є робота для внутрішньо переміщених осіб. Адже наразі в його бізнесі чимало вакансій.
"Потрібні програмісти, маркетологи, продавці, веб-дизайнери, контент-менеджери, smm –таргетологи", - каже він.
Зі своєю ідеєю бізнесмен звернувся через соціальні мережі до голови Чернігівської обласної адміністрації В’ячеслава Чауса.
Відповідь надійшла швидко: "Вказані модульні містечка – допомога уряду Польщі. Вони не можуть бути застосовані на іншій локації чи з іншим призначенням. Дякую, що відгукнулися".
"А стояти без діла можуть?" - дивується бізнесмен.
"Вони необхідні на випадок евакуації людей з прикордоння", - відповів очільник області.
Отже, спроба змінити ситуацію із занедбаним модульним містечком на Чернігівщині провалилась. Приміщення й надалі планують використовувати як резервні, тобто тримати їх порожніми.
Зазначимо, як повідомлялось раніше, у Десні на Чернігівщині за кошт бюджету звели 4 бомбосховища, не придатних до використання.
Ця публікація створена за підтримки "Black Sea Trust", що є проєктом "German Marshall Fund of the United States". "Black Sea Trust" або його партнери не обов’язково поділяють думку, висловлену у цій публікації.
https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/news-biznes-proponue-vdihnuti-zhittya-u-zanedbane-modulne-mistechko-na-chernigivschini-20-11-2023.html